Verslagen Brabotour

Gestart door The Navigator,

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

The Navigator

Hier komen de verslagen van de Brabo tour


Gr Wouter


The Navigator

#1
29 augustus had ik De Brabotour de een na laatste tour van dit seizoen en voor mij de laatste die ik georganiseerd heb dit Seizoen



met helaas maar 6 deelnemers maar dat mocht de pret niet drukken
Wel werd er de laatste dagen angstvallig naar de weerapps gekeken zou het weer de spelbreker worden maar het zag er prima uit in Wijchen met een strakblauwe hemel
Onderweg naar mijn storage in Almere giga hoosbuien en dat bleef zo tot ik de scooter naar buiten reed onder het afdak van de ingang waar ik de bui rustig afwachte en na een paar minuten werd het droog en het bleef droog



en ik wist dat het alleen maar beter zou worden
Door dit alles was ik net op tijd in Wijchen en konden we na de kennismaking  vertrekken vanaf het station
Via Het prachtige Grave kwamen we in het Land van Cuijk waar onze local via het Meschkanaal van de Sena's alles over kon vertellen nu hadden we vorig jaar de Peeltour dit jaar pakten we ook weer een ander stukje hier van mee om daarna weer naar het noorden af te buigen en ja als je daar veel rijd zie je de kpn mast opduiken en weet je dat de Brabandse Kluis niet ver meer is onze lunchlokatie in een geweldige antourage van klooster boerderij en restaurant en hotel samen waar ik een tafel had gereserveerd











Ik had gekozen voor een 12 uurtje


En natuurlijk ff met de koeien knuffelen (wegens de schokkende beelden heb ik de fotos achterwege gelaten 😂😂😂)
Via Lieshout van de Bavaria en het land van Vincent van Gogh en leuke plaatsen als Sint Oedenrode en Schijndel ging de tour verder richting het noorden
Maar dit is de kracht van het voorrijden want via Rosmalen en Empel rijden is gewoon niet leuk meer dus op de tekentafel de Tour omgebogen door bij het leuke  plaatsje Berlicum rechtsaf te gaan en dit pakte vreemd genoeg geweldig uit want we reden door een heerlijk gebied met heel veel bos richting Nuland nooit geweest alleen wist ik dat er zo'n Toekan hotel zat maar een leuk plaatsje die een compleet feest met kermis voor ons hadden georganiseerd helaas begon het hier wat te druppen (maar men was massaal toegestroomd om
ons binnen te halen )wat tot het einde van de rit zo zou blijven maar niet echt hinderlijk helaas geen vaartocht maar het bleef beperkt met een overzet naar de andere kant om daar te verzeilen in Maasbommel en hier gaat mijn hart als verwent watersporter sneller van kloppen als je het recreatie gebied de Gouden Ham binnenrijdt


Werd er wel door onze local op gewezen dat we niet meer in Brabant waren maar we Gelderland waren binnen gevaren dus zou de Tour eigen de BraGel-Tour  moeten heten Iedergeval is die slingerende dijk prachtig en waren we al snel teug in Wijchen en zat de Tour erop
Ik vond hem Iedergeval weer heerlijk om te rijden met heel veel nieuwe stukken erin en nu moeten we afwachten tot de Deventer Koek tour
Jenny,Ard,Michael,Jan P en Herman bedankt voor deze dag♥️
Owja gewoon droog thuisgekomen rolde 18:15 de poort van de Storage door rolde onder het afdak en begon me toch te plenzen dank u lord🙏🏼

Gr Wouter


MichaelRemmers

Zaterdagmorgen om 06.15 uur nog even voor vertrek de weer-app er bij gepakt om te kijken of ik wel droog over zou komen. Want ja, met een nat pak rijden is geen pretje. Maar alles zag er goed uit en heb ik het Blauwe Beest 2.0 aan geslingerd en de sporen gegeven richting het zuiden. Altijd heerlijk om over de Veluwe te rijden. Vooral het stuk Loenen naar Arnhem. Onderweg Zoals gewoonlijk een stop gehouden onder de A50 bij Arnhem en Net voor Lent. Hierna is het nog maar een klein stukje tot aan Wijchen.

Ik kwam bijna gelijk aan met Jan uit Urk. Toen wij aan de koffie zaten druppelden de vogels binnen met als laatste onze Tourmaster Wouter.



Nadat ieder een er was en de handen geschud waren kon de tour beginnen. Hieronder een video en foto verslag.







Bij de laatste link ziet het er uit alsof hij het niet doet maar dat lijkt zo. Ook mis ik, doordat de batterij leeg was een 30 tot 50 minuten aan het einde van de tour.






























Nog enkele statistieken:



Op de terugweg heb ik tussen Wilp en Deventer toch nog een nat pak mogen ontvangen maar dat gaf niets. ik zat toen op zo'n 5 km van huis. Ik heb om 20.20 uur het Blauwe Beest 2.0 in de berging gestald voor de wel verdiende rust en ben ik, na een warme douch en koffie, heerlijk op de bank gaan hangen voor mijn verdiende rust.

Rest mij alleen nog iedereen te bedanken voor de gezelligheid en Wouter voor de mooie tour die hij er weer van heeft gemaakt.
Michael Remmers,
Afd. Oost Nederland
Groeten uit Deventer, de mooiste stad aan de IJssel

Jan.Pasterkamp

Geweldige toertocht" gigantisch mooi verslag" en Geweldige scherpe beelden vanaf Michael Remmers zijn bromscooter
Jan Pasterkamp

Siem

Dat was ff meegenieten van deze toerrit, mooie verhalen foto's en film beelden, hartelijk bedankt namens Jeannette en Siem.
Groeten van Siem.

Heavy User september 2018

stierherman

Mijn laatste (groeps)tour van dit tourseizoen was een 'thuiswedstrijd' in mijn achtertuin. Ik hoefde dus niet vroeg van huis en een keer niet ver te rijden voor de startklocatie. Zo tegen 10 uur rustig aan richting station Wijchen en net buiten Kuuk bij het oprijden van het fietspad langs de A73 schrik ik me wezenloos wanneer er vlak naast me vanaf een paaltje van een hekwerk een grote ''Vrije Vogel'' mij begroet en opvliegt. De tour was dus al bij voorbaat geslaagd.
Al gauw kwam ik via het mooie bossige vennengebied tussen Heumen en Wijchen aan bij het Station.



Wouter was zoals hij schreef wat later wat mij mooi de tijd gaf voor een babbel met de al aanwezige tourders en natuurlijk voor een bak cappuccino en een sanitaire stop voor de tour.

Eenmaal de tour ingeladen bleek Wouter een leuke slinger aan de route te hebben gegeven. Een andere weg door Wijchen heen die ons via Balgoij naar de brug bij Grave bracht. Daar nam ik de scooters mee over het fietspad en via de route dwars door het mooie oude hart van deze prachtige vestingstad, waar Wouter ons aan de andere kant weer stond op te wachten. Een van de mooie kanten van het hebben van een onderlinge MESH verbinding is dat je dan ook een en ander kunt toelichten tijdens de rit.
We reden na Grave bijna letterlijk door de achtertuin van mijn woonplaats. Na Gassel de Beerse Overlaat in richting Beers en ook daar kon ik uiteraard het nodige over vertellen. Toen we Haps uitreden was het even zoeken want daar is de afgelopen jaren zoveel veranderd dat ook ik daar de juiste nieuwe weg via de fietspaden richting Rijkevoort niet meer ken. Even een stukje gesjoemeld over de weg om de route te kunnen blijven volgen.
Even na het middaguur maakten we een korte stop voor de deur van een groot kraanbedrijf dat niet veel onderdoet voor Mammoet.



Niet veel later kwamen we aan bij de mooie Brabantse Kluis waar we onze lunchstop hielden. Al meerdere malen geweest en het blijft een schitterende locatie om lekker te eten en natuurlijk even rond te kijken bij de koeien.







Met al dat lekkers in de mik en nog wat koegeknuffel en foto's Werd de tour hervat. We reden via Lieshout (Bavariabier) richting St. Oedenrode. Net voor deze plaats ligt Nijnsel en laat dat nou de geboorteplaats zijn van onze ''Manuela van Hotel Lammerts'' van de 5-daagse in Horn Badmeinberg.



Deze foto later gemaild naar het hotel met de groeten van ons en daar kwam een leuke reactie op van Manuela, ze bleek daar de eerste weg links geboren te zijn.
We reden door diverse plaatsjes schampend aan de oostkant van 's Hertogenbosch om uiteindelijk bij Lithoijen bij de Maas uit te komen. Bij Macharen reden we naar de veerpont die ons over de Maas bracht naar Maasbommel in het land van Maas en Waal. Door de gestuwde Maas hebben de veerponten daar geen last van te lage waterstanden.
Zoals Wouter al schreef met een mooie boog over de dijk om recreatiegebied ''De Gouden Ham'' heen en even verderop langs een klein nog werkend stoomgemaal ''De Tuut'' bij Appeltern, bracht de tour ons al weer vrij snel in de buurt van Wijchen. Onder de brug van de A50 stopten we even waar Jenny en Ard afscheid namen zodat zij daar de brug op konden naar hun B&B aan de andere kant in Ravenstein. Ook Jan pikte daar zijn route naar Urk.
Wouter, Michael en ik reden de laatste kilometers naar het station in Wijchen waar ook wij even later afscheid namen na een heel mooie tourtocht door het Brabants en stukje Gelders landschap.

Ik kijk weer terug op een heel mooi tourseizoen en hoop jullie komend jaar weer allemaal terug te zien. Het beloofd een mooi Jubileumjaar te worden.

Wouter bedankt voor de mooie touren die je weer hebt uitgezet. Medetourders bedankt voor de gezelligheid en tot gauw.......

Groet Herman
It always seems impossible until it's done

What doesn't kill you, makes you stronger